Bojové scény

Naši kaskadéři pravidelně a intenzivně cvičí boj se zbraněmi i bez nich. Mimo jiné navazujeme na dlouhou tradici evropského šermu, který cvičíme a praktikujeme jak v jeho scénické a filmové podobě, tak i v reálném nasazení v turnajích, bitvách či při rekonstrukcích historických technik podle dobových pramenů. Ovládáme všechny klasické zbraně jako meče, sekery, kopí, kordy, šavle, rapíry a množství dalších. Zároveň s tímto trénujeme i použití palných zbraní napříč historií až do současnosti, CQB apod.

Boj beze zbraně je mezi našimi členy zastoupen v mnoha podobách od karate, takewondo, bujinkan, muay thai, řecko-římský zápas a další. Zároveň pro účely historických filmů zkoumáme a rekonstruujeme i ringen, jakožto původní evropský zápasnický styl.

Choreografie soubojů, které vytváříme jsou založeny jak na dlouholeté praxi při sestavování soubojů pro film a scénu, tak na praktických znalostech a dovednostech, kterými disponujeme. Jsme schopni postavit bojovou choreografii pro jakékoliv období, od pravěku po sci-fi, a to s využitím různých zbraní, okolí, charakterů postav atd.

Mezi projekty realizované naší asociací patří v poslední době zejména filmy Lost Legion, Cyril a Metoděj, Jan Hus, Raden, Rytíři, Johanka z Arku a další. Vedle filmových projektů jsou to také živá vystoupení a komponované programy, kde jsme zajišťovali bojové scény, v posledních letech zejména na největším turnaji v Evropě v Kaltenbergu, v noční show v zábavním parku v Heroldsbachu, turnaj na Pražském hradě v Jelením příkopu, a na dalších.

Ukázka z naší tvorby

 

 

Hlas pro římského krále – nácvik:

Cyril a Metoděj – z natáčení

_MG_8162 v1_S4B9003 v1_S4B8579_S4B8483_MG_8243m_S4B8538

Kaltenberg

52.Kaltenberg live show